gallery/logoosa1 copy
gallery/logoosa2
gallery/logoosa3-3
gallery/raamatukoja logo copy
gallery/kaarmaiimustririba

PILDIKESI VALJALA KIHELKONNAST i

 

Lugemislauale lisandus 2016. aasta mais uus raamat “pildikeste” seeriast – Pildikesi Valjala kihelkonnast I osa

 

Valjala kihelkonna aja-, elu-, kultuuri- ja hariduslugu oli laialipillutuna raamatutes, arhiivides, kroonikates, vanades ajalehtedes, inimeste kirjalikes ja suulistes mälestustes. See vajas kokkukogumist, süstematiseerimist, täpsustamist, toimetamist, piltidega rikastamist, kirjastamist. Asjasse lähemalt süvenedes, selgus, et Valjala kandi kohta on ilmunud juba mitmeid raamatuid ja uurimusi, millest mõned lõigud leiavad nüüd kajastamist pildikeste raamatu kaante vahel.

I osa sisukord: Valjala kihelkond (ajalugu, vallad), loodus, asustus (küladest üldiselt, talud, toidulaud), rahva riietus (rahvarõivad), pärandkultuur (muinasjäänused, pühapaigad, muistised, ebausk, kombed), murrak, kohanimed, rahva sõnaline pärimus, kultuur (vabaharidustöö, seltsielu, Kaitseliit, sport, muusikalelu, tuletõrjeseltsid, rahvamajad, raamatukogud, kirjamehed- ja naised, mõisad, noppeid ajaloost, vaatamisväärsused, kiriku- ja usuelu, kalmistud. 

 

365-leheküljeline raamat Valjala kihelkonnast I on ilmunud fondidepoolse toetuseta, seepärast on trükiarv väike ja raamatu saavad vaid kiiremad ostjad.

 

Soodushind 25 EUR (hind enne 43 EUR)

 

Palun saata  tellitava raamatu nimetusega e-mail aadressile:

anne.trei@mail.ee 
Võimalik tellida ka telefonil  55 684 115

 

Pildikesi Valjala kihelkonnast I osa

Ükski raamat ei sünni ainult ühe inimese tööna, eriti kodu-uurimuslik. Valjala kandi rahvas oli väga abivalmis.

Autori eriline tänu kuulub Bruno Paole, kes otsis välja hulga ajaloolisi fotosid ning jagas oma ammendamatut mälupagasit.

Tänu ka teistele aktiivsetele kaasalööjate: Alma Heinsalu, Aare Martinson, Agnessa Sepp, Aino Sirkel, Asta Mägi, Arvi Truu, Inge Remmelg, Laine Kindel, Leeni Uljas, Maide Ellik, Maire Rauk, Pilvi Rand, Peep Lehtsalu, Sirje Mehu, Tiina Kaup, Tiia Lätt, Urve Kirss.

Suur, suur aitäh!